Premianţii Concursului „Student pentru 1 zi” – 2024, clasele a XI-a
Premiul I: Andreea Cristina Nedelcu, Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava
Premiul II: Andreea Ștefania CIUBOTARIU, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava
Premiul III: Andreea Adelina BARNA, Liceul Economic „Alexandru Ioan Cuza” Piatra Neamț
Premiul I: Sînziana FECIORU, Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava
Premiul II: Iustin IVĂNUȚĂ, Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava
Premiul III: Cosmin Valentin LAZOREC, Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava
Premiul I: Răzvan-Marian FLIUȘCĂ, Colegiul Tehnic „Gheorghe Cartianu” Piatra-Neamț
Premiul II: Ana Maria Claudia NICORIUC, Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți
Premiul III: Lia Petronela MELEN, Colegiul „Andronic Motrescu” Rădăuți
Premiul I: Patricia-Maria PETRESCU, Colegiul Tehnic Rădăuți
Premiul II: Oana Sabrina ONOFREI, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava
Premiul III: Daniel BULEU, Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni
Premiul I: Georgeana OLEINICI, Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți
Premiul II: Sabina-Maria KOHUT C.L., Colegiul Național „Mihai Eminescu” Botoșani
Premiul III: Tatiana BOCICU, Colegiul Tehnic Rădăuți
Premiul I: Antonia-Andreea APOSTOL, Liceul cu Program Sportiv Botoșani
Premiul II: Alexandru RUSU, Liceul cu Program Sportiv Suceava
Premiul III: Mario Gabriel MĂCĂRESCU, Liceul cu Program Sportiv Suceava
Premiul I: Radu MUNTEANU, Liceul „Regina Maria” Dorohoi, Botoșani
Premiul II: Andrei BOTEZATU, Liceul „Regina Maria” Dorohoi, Botoșani
Premiul III: Gabriela Maria CALANCEA, Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți
Premiul I: Marinel MOCANU, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava
Premiul II: Alexandrina MOROZ, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava
Premiul III: Mario Ionuț MACOVEI, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava
Premiul I: Gabriela Anastasia FLORESCU, Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava
Premiul II: Sarah MIRON, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava
Premiul III: Ilinca SOBEȚCHI, Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni
Premiul I: Bianca-Dumitrița BALAN, Liceul „Dimitrie Cantemir” Darabani, Botoșani
Premiul II: Maria Magdalena POPOVICI, Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava
Premiul III: Maia Denisa PERIJOC, Colegiul Tehnic de Industrie Alimentară Suceava
Premiul I: Laura CÎRSTEAN, Colegiul Național „Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți
Premiul II: Vasile CHETROI, Colegiul Național „Nicu Gane” Fălticeni
Premiul III: Magda BUTNARU, Colegiul Național „Petru Rareș” Suceava
Premiul I: Rebeca-Maria ROȘCA, Colegiul Economic „Dimitrie Cantemir” Suceava
Premiul II: Denise BOLOHAN, Liceul Teoretic Filadelfia, Suceava
Premiul III: Giulia ȚEBREAN, Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava
Premiul I: Ana Maria ORHEAN, Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului
Premiul II: Gabriela BOTEZAT, Colegiul „Alexandru cel Bun” Gura Humorului
Premiul III: Antonie PRICOB, Colegiul Tehnic „Ion Creangă” Târgu-Neamț
Premiul I: Florin Alexandru PETRARIU, Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava
Premiul II: Luchas Diego BURDUJOC, Colegiul Tehnic „Samoil Isopescu” Suceava
Premiul III: Elena LUPU, Liceul „Ștefan Procopiu” Vaslui
Premiul I: Maria ȘURUBARU, Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani
Premiul II: Ana ȘURUBARU, Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani
Premiul III: Mihaela Alexandra PUȘCAȘU, Liceul Tehnologic „Iorgu Vârnav Liteanu” Liteni, Suceava
Premiul I: Rebeca Elena ATĂNĂSOAE, Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoșani
Premiul II: Lidia Daniela GURIȚĂ, Liceul Tehnologic „Mihai Eminescu” Dumbrăveni
Premiul III: Sabina ANDRIESCU, Seminarul Teologic Liceal Ortodox „Sfântul Ioan Iacob” Dorohoi
Premiul I: Samuel BUDEANU, Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Botoșani
Premiul II: Daniel CIOCAN, Colegiul Tehnic „Petru Mușat” Suceava
Premiul III: Tudor GHEAȚĂ, Liceul Tehnic „Samuil Isopescu” Suceava